Manapság szinte nem túlzás azt mondani, hogy az allergia a modern kor velejárója.
A pesszimista még azt is hozzátenné, fogadjuk ezt el. Hát Ő biztosan nem éli át a mindennapos gyötrelmeket, mint mi allergiások.
Ugye milyen bosszantó, hogy pollen szezonban szinte létezni sem bírunk egy csomag zsebkendő nélkül?
Olyan ez, mint a személyink vagy a jogosítványunk. Nélküle ki sem tehetjük a lábunkat otthonról. Kitartás, – mondják a barátok -, még néhány hónap, és eltűnnek a levegőből a pollenek. Hát köszönjük szépen, de valahogyan addig is léteznünk kell!
Aki nem érintett a betegségben, nem is értheti meg allergiás társai szenvedését.
De mi, akik mindennap saját bőrünkön érezzük az allergia megpróbáltatásait, bizony tudnánk mesélni, hogy életünk fenekestül felfordult, mióta allergiásak lettünk.
De lássuk mi is áll az allergia háttérében?
Immunrendszerünk egyszer csak elkezd ellenségeként kezelni egy addig is körülöttünk lévő (belélegzett, bőrünkre került) anyagot, és bármi áron próbálja azt eltávolítani szervezetünkből. A folyamat során egy hisztamin nevű hormon szabadul fel bennünk, ami kiváltja a jól ismert, és oly gyűlölt heves allergiás reakciókat:
kínzó köhögés, asztma, szűnni nem akaró nátha, viszkető kiütések, tüsszögő rohamok, könnyezés…
Allergiás reakcióink mid addig megismétlődnek, amíg az allergén jelen van a környezetünkben. A szerencsésebbek a pollen szezon végén fellélegezhetnek, de a poratka allergiások egész évben ki vannak téve a veszélynek.
De vajon miért van az, hogy egy eddig ártalmatlan anyag hirtelen heves reakciókat vált ki nálam?
A pontos választ még a tudósok sem ismerik, de számos tényező vezethet szervezetünk ily mértékű tévedéséig…
…kezdve a káros környezeti hatásokkal; a táplálékunkkal, ivóvizünkkel bevitt mérgekkel; rohanó életmódunkkal stb…
Ami bizonyított, hogy az érzékennyé váláshoz idő kell, és ismételten szükséges találkozni az allergénnel mindaddig, amíg szervezetünk nem telítődik vele. Ekkor beindul az allergia embert próbáló lavinája, ami még életünk gyökeres megváltoztatásához is vezethet.
Egy kedves ismerősöm kiváló cukrászként dolgozott hosszú évekig, míg egy nap el nem kezdett köhögni, prüszkölni a liszttől. Dolgozott amíg csak tudott, de mivel folyamatosan érintkezett az allergénnel, súlyos asztma alakult ki nála. Fájó szívvel kell mondanom, hogy ma már nem sütheti az isteni tortákat, krémeseket, de szerencsére elmúlt az asztmája!
Ön bármilyen anyagra is legyen allergiás, a folyamatos érintkezés csak súlyosbítja állapotát, és növeli a rettegett asztma kialakulásának esélyét.
Ezt senki sem kockáztathatja meg!
Szerencsére ma már ismerünk alternatívákat a káros allergének kiküszöbölésére.
Még a pollenekkel szemben is bevethetünk néhány hasznos fegyvert: beszerezhetünk ablakra szerelhető pollenszűrő-hálót. Így végre úgy szellőztethetünk, hogy közben nem jön be lakásunkba az ellenség.
Egy szénanáthás számára a megfelelő szűrővel ellátott klíma is óriási segítség lehet a pollenek kint rekesztésében.
A beltéri allergének felszámolására is létezik hatékony megoldás!
Mi pontosan ebben tudunk segíteni Önnek. Módszerünkről bővebben itt olvashat…
Az állandó kontaktus megszűnésével szervezete megkönnyebbül a folyamatos terheléstől. Így allergiás reakcióinak száma a minimumra csökkenthetőek otthonában és javulnak esélyei az asztma fenyegetettségével szemben.